demos yayınları logo

Bu aydınlatma metni ile, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) ve ilgili mevzuat uyarınca, Demos Yayınları olarak, kişisel verilerinizin işlenmesi ve korunması ile ilgili aldığımız tedbirler, süreçler ve sahip olduğunuz haklar konusunda, sizlerin bilgilendirilmesi hedeflenmektedir.

1. Bu Gizlilik Bildirimi Kapsamı Bu gizlilik bildirimi, Demos Yayınları’na ait www.demosyayinlari.com.tr web sitesinin tamamı için geçerlidir. 2. Topladığımız Bilgi Türleri Bu Gizlilik Bildirimi kişisel bilgileri, kişisel olmayan verilerin toplanmasını ve bunların bütün olarak rapor edilmesini kapsar.

a- Kişisel bilgiler, sizin adınızla veya kimliğinizle ilişkili bilgilerdir. Demos Yayınları kişisel bilgileri, sizin ihtiyaçlarınızı ve ilgilerinizi daha iyi anlamak ve sizlere daha iyi hizmet sunmak için kullanır. Kişisel bilgilerinizi bize vermeyi seçtikten sonra, bunların yalnızca Demos Yayınları ile olan müşteri ilişkilerinizi düzenlemek için kullanılacağından emin olabilirsiniz. Bize olan güveninizi özenle korumaya çalışırız. Demos Yayınları, kişisel bilgilerinizi başkalarına satmaz, kiralamaz veya ödünç vermez.

b- Kişisel olmayan bilgiler, belirli bir kimlik ile ilişkili olmayan kullanım ve hizmetten yararlanma verileridir. Demos Yayınları, kişisel olmayan bilgileri, ziyaretçilerin www.demosyayinlari.com.tr web sitelerini nasıl kullandığını değerlendirmek için toplar ve analiz eder.

 

3. Bilgilerinizi Nasıl Kullanıyoruz? Demos Yayınları kişisel bilgileri, sizin ihtiyaçlarınızı ve ilgilerinizi daha iyi anlamak ve sizlere hizmet sunmak için kullanır. Kişisel verileriniz, müşterilere yönelik kampanyaların oluşturulması, hedef kitle belirlenmesi, müşteri hareketlerinin takip edilerek kullanıcı deneyimini arttırıcı faaliyetlerin yürütülmesi, internet sitemizin ve mobil uygulamaların geliştirilmesi, pazarlama, analiz ve şirket içi raporlama faaliyetlerinin yürütülmesi, pazar araştırmaları, müşteri memnuniyet analizi işlemleri kapsamında, temel hak ve özgürlüklerinize zarar vermemek kaydıyla işlenebilecektir.

4. Bilgilerinizi Kimlerle Paylaşıyoruz? Demos Yayınları, kişisel bilgilerinizi başkalarına satmaz, kiralamaz veya ödünç vermez. Ürün veya hizmet isteklerinizi yanıtlarken olan durumlar dışında Demos Yayınları kişisel bilgilerinizi diğer şirketlerle paylaşmaz. Bilgilerinizi gönderdiğinizde izniniz istenir. Demos Yayınları müşteri bilgilerini, kendisinin sahip olduğu ve kendisi için çalışan kuruluşlarla ve şirketlerle paylaşır ama yalnızca yukarıda "Bilgilerinizi nasıl kullanıyoruz?" konusunda anlatıldığı biçimde. 5. Bilgilerinize Erişim Ve Bilgilerin Doğruluğu Demos Yayınları, kişisel bilgilerinizin doğru tutulmasına çalışır. Müşteri verilerinin doğruluğunu sağlamak için teknolojiden, yönetim ilkelerinden ve yöntemlerinden yararlanmaktayız. Online erişebilme ve bilgilerinizi değiştirebilme olanağı dahil olmak üzere kendi bilgilerinize erişim sağlayacağız. Gizliliğinizi ve güvenliğinizi korumak amacıyla verilerinize erişim için parola ve kullanıcı adı gibi öğelerle kimlik doğrulamasına ilişkin gereken önlemler alınacaktır.

6. Bilgilerinizin Güvenliği Demos Yayınları, verdiğiniz bilgileri korunmasını amaçlamaktadır. İzinsiz erişimi ve bilgilerin açıklanmasını önlemek ve verilerin doğruluğu ile doğru amaçla kullanımını sağlamak için Demos Yayınları, toplanılan bilgilerin korunmasına yönelik gerekli fiziki yöntemleri ve yönetim usullerini kullanmaktadır. 7. Bu Bildirimdeki Değişiklikler Demos Yayınları Gizlilik Bildirimi koşullarında güncellemelerin olması durumunda, online ne tür bilgiler topladığımızı, bunları nasıl kullandığımızı ve seçeneklerinizin neler olduğunu her zaman bilebilmeniz için söz konusu değişiklikleri bu belgeye koyup değişiklik tarihini güncelleyeceğiz.

 

Demos Yayınları tarafından sunulan hizmetlerden yararlananlar, bütün bu şartları okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

demos yayınları

Sosyal Medya Hesaplarımız